NAVIGATION

Blackjack Kuralları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır ?

Blackjack Kuralları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır ?

Your Lead Paragrpah goes here

Temel anlamda blackjack kuralları nelerdir ve nasıl uygulanır? Sorusunun karşılığında, basit 1-2 işlem bulunmaktadır. Oyunun ilk ve en önemli kuralı, iskambil kağıtları hakkında bilgi sahibi olunmasıdır. İskambil destesinde bulunan kağıtların her birinin sayısal değerleri, renkleri mutlaka bilinmelidir. Ayrıca bir destede kaç adet kağıt bulunduğu, bu kağıtların sıralamasının nasıl olduğu konusunda da basit ilkelerin bilinmesi zorunludur. Blackjack kuralları ifadesinin içerisinde, yukarıdaki özelliklerin haricinde, bilinmesi gereken en önemli kural, 21 sayısıdır. Oyunun temel hedefi bir sayıdır. Hedef skor olarak da tanımlanmakta olup, amaç bu skora ulaşılmasıdır. Ayrıca bilinmesi gereken en önemli son konuyu ise, oyunun oyuncular arasında değil, kasaya karşı olacak şekilde oynanmasıdır. Amaç diğer oyuncunun elinden daha iyi ele sahip olmak değil, kasadan daha iyi ele sahip olmaktır.

Blackjack Kuralları Nasıl Uygulanır?

Blackjack kuralları nasıl uygulanır? Sorusunu şu şekilde cevaplamak mümkündür. İskambil kağıdı destesinde 52 adet kağıt bulunmaktadır. 4 farklı renk vardır ve bu renkler as olarak tabir edilen birliden başlamakta, papaz olarak tabir edilen renkli kağıda kadar devam etmektedir. Her bir işaretin içerisinde 3 adet kağıt bulunmaktadır ve karo, kupa, maça, sinek olacak şekilde 4 farklı sembol ya da renk bulunmaktadır. Oyunda 21 sayısının hedef olduğu bilinmelidir. 21 sayısına ulaşılması konusunda, bahsedilen iskambil kağıtlarının rakamsal değerleri toplanmaktadır. Oyuncunun eline 8  ve 9’lu gelmiş ise, hangi renkten ya da sembolden olur ise olsun, bunun toplamı 17 olacaktır. Hedef sayıdan 4 sayı eksiktir. 21 sayısına ulaşılması için, kasadan bir kağıt talep edilebilir ya da 17 sayısı uygun görülerek, kağıt talebi durdurulabilir. Bir oyuncunun eline sekizli ve dokuzlu geldiğinde yeni bir kağıt talep etmiş ise, 17 sayısının üzerine, gelen kağıt değeri eklenmektedir. Eğer gelen kağıt tekrar 8 ise, toplam 25 olacaktır ve oyuncu oyunu kaybetmiş yani devre dışı kalmış olacaktır. Amaç bahsedildiği gibi sayıyı yakalamak yani skor sayısını yakalamak ya da yakın seviyede kalmaktır.

Blackjack El Üstünlüğü Nedir?

Blackjack el üstünlüğü nedir? Blackjack el üstünlüğü, oyun içerisinde belirlenen bir stratejidir. 21 sayısı her zaman en üst eldir ve kazanmak anlamına gelmektedir. El üstünlüğü ifadesinin içerisinde, sadece 21 sayısı bulunmamakta olup, bazen 20, bazen 19, bazen 18, bazen ise 10 ya da 11 sayısı bile faydalı olabilmektedir. Önemli olan, kasa ve oyuncudur. Hangisinin eli daha iyi ise yani hangisinin eli 21 sayısına yakın ise, en şanslı oyuncu ya da en üstün ele sahip oyuncu odur.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top